V zimním období je od nás dobře přístupná sjezdovka pro začátečníky i pokročilé v areálu ImlaufSki-areál Herlíkovice je od nás vzdálen 2 km, můžete využít městskou dopravu, která Vás doveze až pod sjezdovku.

V blízkém okolí najdete sportovní areál včetně tenisových kurtù. Přístup do areálu je zdarma. Ve Vrchlabí se nachází dvě velmi dobře vybavené fit-centra.

V létě se zde dá navštívit přírodní koupaliště Vejsplachy. Oblíbená je zde i cykloturistika díky rozsáhlé síti krkonošských cyklotras a in-line tratí. Za zmínku stojí výlety v ultralehkém letadle z Vrchlabského letiště. Horská turistika je tu samozřejmostí.

Kulturní dům Střelnice je od nás, co by kamenem dohodil. KD je místem setkávání lidí u příležitosti plesů, divadel, přednášek, promítání kina a jiných akcí. Na nedalekém nově zrekonstruovaném náměstí se nachází čtyři historické domky krkonošského muzea, ke kterému patří i objekt Augustiniánského kláštera. Vedle městského parku se nachází Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání Krtek, které nabízí program pro všechny generace zaměřený na přírodu. Milovníci umění si přijdou na své v Galerii Morzin, která se zaměřuje na současné umění. V letních měsících stojí za zmínku letní kino Tripsi u zámecké kaple – gotické hrobky Czernin-Morzinů.

Spoustu dalších akcí a tipů na výlet naleznete na turistickém portále města Vrchlabí.